Szívesen nézek magyar nyelvű előadásokat érdekes témákról. Mégis a magyarom a legerősebb. Az alapozó előadásokat jobban megértem magyarul.Így futottam bele a refaktorálásról szólóba:Gémes Tamás Társalapító és CTO Wyze Fintech Startup Studio előadása a Szent-Györgyi Albert Agóra Informatórium-ban…

Várakozásommal ellentétben a Gilded Rose kata eltér a korábban ismertetett katáktól. A kód készen van. A feladat a refaktorálás.  Emily Banche ezt három videóban mutatja be Part 1, Part2, Part3 A refaktorálásnak önmagában nem elengedhetetlen feltétele a teljes tesztlefedettség, de jelentősen…

(Az informatikai polimorfizmus leírása itt található.) A refaktorálás célja a kód átdolgozása, ésszerűsítése.  Korábban már megtanultam, hogy az elágaztatás vagy a switch használata utal(hat) egy vagy több SOLID elv megsértésére. A példák amit találtam switch kiváltására szolgálnak. Lényegében…

Célja a kód átdolgozása, ésszerűsítése.  A folyamat használja a tesztlefedettség elemzést. Ami feltételezi, hogy a refaktorálás előtt rendelkezzünk mindent lefedő teszttel. A code coverage elemző elérhető mind az Eclipse-ben mind a InteliJ-ben, de gondolom minden IDE-ben. Illetve létezik önálló…

Mint láthatjátok mostanában sokat foglalkozom TDD-vel.Kezdetben minden ellenőrzéskor lefuttattam az összes tesztet. A kódolási gyakorlatokról készült videókban azt látom, hogy amíg az aktuálisan fejlesztett teszteset nem lesz elfogadott (zöld) addig nem futtatják az összes tesztet, csak utána. Az…

A katák gyűjtő helyének számító oldalon található leírás szerint nem látszott mennyire szerteágazó a feladat. A feladat lift szimuláció implementálásával. Két megoldást is találtam. az egyik előre definiált API interfésszel és kiegészítő osztályokkal és vizuális szimulátorral rendelkezik. A másik…

ctrl + 1 megnyitja a “quick assist” helyi-menüt Ott kiválasztható a field létrehozása.

Ez egy rövidke kata. Bemenő numerikus adatot át kell alakítani az  alábbiak szerint.  A hárommal osztható számok esetén a “Fizz” szöveget, az öttel oszthatóak esetén a “Buzz” söveget, a hárommal és öttel is osztható számok esetén a “FizzBuzz” szöveget kell visszaadni. Egyéb esetekben a számot…

Szomszédot lenyűgöző pixeles fénypanel vezérlő szoftver készítése. Lehet nem végeztem még elegendő katát. Lehet ez a természetes. Meglepett, hogy a megoldó leírásban szó sincs arról, hogy hozzál létre kiegészítő osztályokat a feladat végrehajtásához, míg az elsődleges osztály esetén erre kitér a…

Az Eclipse-ben mint a legtöbb IDE-ben van lehetőség fejlesztést könnyítő kód minták (templates) gyors beillesztésére. Mint tapasztalhatjátok, mostanában sok tesztet írok. A neten fellelhető tanácsok hatására rászoktam az AssertJ könyvtár használatára. Számomra sokkal olvashatóbb ez a szintaxis. A…

Nincs igazi aha élmény. Jobban belesimul a TDD elképzeléseimbe.  Az érdekessége a ciklusok formálása és a metódusok közötti áthelyezése. Két meghatározó lépést fedeztem fel: A 6 átalakításához bevezeti a int remaining változót. A kód felbontja a hatot öt plusz egyre, így áll elő a V + I . Az…

Nem tegnap olvastam Robert C. Martin Clean Code alapművét. (Igen hasznos, ajánlom minden programozónak.)Néhány hónapja kezembe került másik könyve a Túlélőkönyv programozóknak - Hogyan váljunk igazi szakemberré? című. Gyorsan "meg is ettem". Sokat tanultam belőle, bár néhány állításával nem értek…

Mint ígértem tegnapi élményeim... Egy ilyen blog bejegyzés nem alkalmas a teljes háttér ismertetésére. A TDD az a teszt vezérelt fejlesztés (Test-driven development,) Ebben a WIKI bejegyzésben olvasható rövid összefoglaló. Nagyon röviden. Először mindig a teszt osztály bővül. Ezt követi a…

süti beállítások módosítása